۰

کاهش قیمت نفت اوپک در پی اظهارات دونالد ترامپ

شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۲
اخبار تجارت :در پی اظهارات دونالد ترامپ نسبت به بالا بودن مصنوعی قیمت نفت، نرخ طلای سیاه در معاملات امروز بازار نیویورک کاهش یافت.
کاهش قیمت نفت اوپک در پی اظهارات دونالد ترامپ
پس از آنکه طی روزهای گذشته اعضای اوپک و دیگر کشورهای تولیدکننده نفت که در توافق سال ۲۰۱۶ کاهش عرضه نفت به بازار جهانی حضور داشتند، از تمایل خود برای ادامه اجرای این توافق خبر دادند، توئیت ترامپ باعث شد قیمت نفت در معاملات امروز نزولی شود.


به گزارش  اخبار تجارت به نقل از  تجارت‌نیوز، ترامپ در توئیت خود آورده است که اوپک به صورت مصنوعی قیمت نفت را بسیار بالا نگه داشته و این مساله نه مطلوب است و نه قابل قبول.


بین هفته‌های گذشته و با ابراز تمایل اعضای اوپک برخی از کشورهای تولیدکننده نفت نظیر روسیه و همچنین تشدید مناقصات سیاسی در خاورمیانه قیمت نفت به بالاترن میزان خود طی سه سال گذشته رسیده بود.
یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر قیمت نفت احتمال بازگشت تحریم‌های نفتی علیه ایران بود.



طی یک روزهای گذشته یک کمیته متشکل از نمایندگان اعضای اوپک و دیگر کشورهای تولیدکننده نفت در جده عربستان با یکدیگر دیدار کرده و کشورهای حاضر در این نشست از تمایل خود در سطوح بالا برای ادامه اجرای توافق کاهش نفت خبر دادند.
خالد الفالح وزیر نفت عربستان در این دیدار گفت: همکاری در زمینه کاهش عرضه بین اعضا در سال ۲۰۱۹ هم ادامه خواهد یافت.


براین اساس در آخرین مبادلات صورت گرفته در بازار جهانی انرژی هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۴۵ سنت کاهش نسبت به دیروز ۷۳٫۳۳ دلار به فروش رسید.
نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز کاهش ۲۶ نستی نفت را تجربه کرد و ۶۸٫۰۳ دلار در هر بشکه به فروش رسید.


به گزارش سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک هر بشکه نفت تولیدی این سازمان در آخرین مبادلات روز گذشته بازار جهانی انرژی ۷۰٫۹۶ دلار به فروش رسیده است.
کد مطلب: 5158
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *