۰

دارایی‌ها خارجی بانک مرکزی افزایش یافت

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۶
اخبار تجارت :بر اساس آخرین آمار منتشر شده دارایی‌های خارجی بانک مرکزی در ماه فوق به ۳۸۰۹.۴ هزار میلیارد ریال رسیده که این آمار حاکی از رشد ۱۳.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.
دارایی‌ها خارجی بانک مرکزی افزایش یافت

براساس آخرین آمار منتشرشده از سوی بانک مرکزی، میزان دارایی خارجی سیستم بانکی در دی ماه سال جاری ۶۸۸۳.۳ هزار میلیارد ریال است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱.۵ درصد افزایش داشته است.


به گزارش اخبار تجارت به نقل از تجارت‌نیوز، بدهی بخش دولتی در مدت فوق ۲۵۵۶.۹ هزار میلیارد ریال اعلام شده که این رقم نسبت به دی‌ماه سال گذشته ۲۲.۵ درصد رشد را تجربه کرده است.

این در حالی است بدهی بخش غیر دولتی در دهمین ماه سال جاری ۱۰۲۷۷.۰ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷.۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به علاوه بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی رقم ۶۲۷.۱ هزار میلیارد ریال را نشان می‌دهد که این رقم نسبت به دی‌ماه سال ۹۵ با ۵.۵ درصد رشد روبرو شده است.

همچنین میزان سپرده‌های بانک‌ها و موسسات نزد بانک مرکزی در مدت فوق به رقم ۱۵۴۷.۶ هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به دی‌ماه سال گذشته ۲۱.۲ درصد افزایش داشته است.

این در حالی است که دارایی‌های خارجی بانک مرکزی در ماه فوق به ۳۸۰۹.۴ هزار میلیارد ریال رسیده که این آمار حاکی از رشد ۱۳.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

شایان ذکر است، مبلغ بدهی‌های ارزی بانک مرکزی در دی ماه سال ۹۶ به رقم ۱۸۳۸.۶ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴.۶ درصد افزایش داشته است.

در این میان بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی در مدت فوق به ۱۱۷۴.۸۵ هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به دی ماه سال گذشته رشد ۷.۶ درصدی را تجربه کرده است.

گفتنی است، سپرده‌های بخش دولتی نزد بانک مرکزی در دی‌ماه رقم ۴۰۸.۹ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۱۱.۸ درصد کاهش یافته است.
 
کد مطلب: 5043
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *