۰

قاچاق نگران‌کننده چوب برای تولید کاغذ/ مهلت ۳ساله برای طرف قرارداد‌های سازمان جنگل‌ها به اتمام رسیده است

يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۵
اخبار تجارت :نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: طبق برنامه ششم توسعه، قانون‌گذار دولت را از اجاره‌دادن جنگل‌ها منع کرده است. سازمان جنگل‌ها برای جلوگیری از معضل قاچاق چوب برنامه ارائه کند.
قاچاق نگران‌کننده چوب برای تولید کاغذ/ مهلت ۳ساله برای طرف قرارداد‌های سازمان جنگل‌ها به اتمام رسیده است
جلال محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادیبا اشاره به معضل قاچاق چوب در کشور گفت: بخش عمده‌ای از قاچاق چوب و قطع درختان برای مصرف کاغذ است که نگران کننده است و باید برای آن جایگزین پیدا شود.
 
وی افزود: در برنامه ششم توسعه برای جلوگیری از هجوم و سوءاستفاده قاچاقچیان به جنگل‌های کشور تصویب شد که دولت اجازه ندارد، جنگل‌ها را برای صنایع چوب اجاره دهد.
 
  به گزار ش اخبار تجارت به نقل از دانشجونایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در ادامه با اشاره به قراردادهای سال‌های اخیر که میان مجموعه‌های مختلف با سازمان جنگل‌ها  امضا شده است، گفت: با اجاره جنگل‌ها، به جان درختان افتادند و آن‌ها را از بین بردند.
وی با بیان اینکه سازمان جنگل‌ها برای رسیدگی و ساماندهی به قراردادهای خود، سه سال فرصت درخواست کرده است، اظهارداشت: این قراردادها برای مجموعه‌های طرف سازمان جنگل‌ها ایجاد حق می‌کرد که به همین علت در برنامه ششم توسعه برای پایان دادن به اینگونه قراردادها سه سال فرصت داده شد.
 
محمودزاده با تاکید بر لزوم نظارت سازمان جنگل‌ها بر معضل قاچاق چوب گفت: سازمان جنگل‌ها باید برای جلوگیری از قاچاق چوب برنامه‌ای مشخص داشته باشد، چراکه قانون‌گذار در برنامه ششم توسعه برای کمک به دستگاه‌های اجرایی جهت نظارت دقیق‌تر، بهره‌برداری از جنگل‌ها را در طول اجرای برنامه غیرقانونی و ممنوع اعلام کرده است.
کد مطلب: 5002
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *