۰

تعیین تکلیف مؤسسات مالی- اعتباری غیرمجاز تا نیمه اول سال آینده

سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۴
اخبار تجارت:رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت : تا نیمه اول سال آینده وضع همه مؤسسات مالی- اعتباری غیرمجاز تعیین تکلیف می شود.
تعیین تکلیف مؤسسات مالی- اعتباری غیرمجاز تا نیمه اول سال آینده

به گزارش اخبار تجارت  به نقل ازمهر صدا و سیما، محمدرضا پور ابراهیمی در گفتگو با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما افزود: بر اساس آنچه در جلسه مشترک کمیسیون با مسئولان بانک مرکزی مطرح شد، مقرر کردیم در چند روز آینده بانک مرکزی برنامه خود را برای مشخص شدن نهایی وضع این مؤسسات اعلام کند.


وی گفت: بانک مرکزی همه مغایرت های موجود در مؤسسات مالی را تا پایان امسال برطرف خواهد کرد.

پور ابراهیمی افزود: مغایرت های جدی میان اطلاعات بانک مرکزی و تصمیمات میدانی وجود دارد.


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه مقرر شد هر یک از بانک ها سامانه ای را در اختیار مردم قرار دهند تا آخرین وضعیت مؤسسات در آن دیده شود، افزود: گزارش هایی که منجر به بروز پدیده مؤسسات غیرمجاز مالی- اعتباری شده، در این کمیسیون بررسی گردید و ما از دستگاه قضایی می خواهیم وضع همه کسانی را که در این دولت و دولت قبل به علت قصور یا تقصیر موجب بروز این مشکلات شده اند، تعیین تکلیف و به مردم گزارش کند.


پورابراهیمی با اشاره به اینکه اصلاح ساختار بانک مرکزی یکی از طرح های کمیسیون اقتصادی مجلس است، گفت: ساختار نظارتی بانک مرکزی سنتی است و پس از وقوع به مشکلات ورود می کند در حالی که باید این نظارت به روز و برخط و پیشگیرانه باشد
کد مطلب: 4915
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *