۰

بررسی پیش‌نویس لایحه آزاد سازی سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی مجلس

سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۰
اخبارتجارت:تهران - ایرنا - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از ارائه پیش‌نویس لایحه آزادسازی سهام عدالت به صورت غیررسمی به کمیسیون اقتصادی خبر داد.
بررسی پیش‌نویس لایحه آزاد سازی سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی مجلس
به گزارش  اخبار تجارت به نقل از ايرنا خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت وگویی درباره موضوع آزادسازی سهام عدالت گفت: ضرورت آزادسازی سهام عدالت در جلسه رییسان کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی با رئیس جمهوری مطرح شد با این مفهوم که باید مالکیت سهام عدالت بعد از 11 سال بطور واقعی به مردم ارائه شود.


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس جمهوری درباره آزادسازی سهام عدالت نظر بسیار موافق داشتند و فکر می‌کنم بر اساس دستور آقای روحانی به معاونانشان و اقداماتی که انجام می شود ظرف دو هفته آینده لایحه آزادسازی سهام عدالت توسط دولت به مجلس ارائه شود.


نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: تأخیر در ارائه لایحه مربوط به آزادسازی سهام عدالت باعث شد کار جدی در این بخش صورت نگیرد.


پورابراهیمی داورانی تاکید کرد: در صورت ارائه لایحه آزادسازی سهام عدالت به مجلس این لایحه با فوریت از سوی نمایندگان مجلس و کمیسیون اقتصادی مورد رسیدگی قرار می گیرد، البته پس از تأکیدات رئیس جمهوری در خصوص ارائه لایحه، پیش‌نویس لایحه آزادسازی سهام عدالت به صورت غیررسمی به کمیسیون اقتصادی مجلس ارسال شده است.


وی ادامه داد: در راستای جلسه روز گذشته با مدیران ارشد بازار سرمایه در کمیسیون اقتصادی مجلس نشستی در خصوص آزادسازی سهام عدالت و راهکارهای فنی و عملیاتی انجام این مهم برگزار شد و تأکید شد که سهام عدالت باید به نحوی در دست مردم باشد که 50 میلیون نفر از مردم که دارای این سهام هستند بتوانند به آسانی آن را معامله کنند.


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: آزادسازی سهام عدالت نیازمند توجه به حوزه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در بازار سرمایه و استفاده از روش‌های صحیح است تا بیشترین انتفاع به مردم برسد و تلاش خواهد شد ظرف 10 روز آینده پس از لحاظ نظر متخصصان و کارشناسان اقتصادی در کمیسیون اقتصادی جمع‌بندی‌های کمیسیون نیز انجام شود.
پورابراهیمی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود با نظر مساعد رئیس جمهور در خصوص آزادسازی سهام عدالت و پیگیری‌هایی که از سوی مجلس و دولت انجام خواهد شد بتوانیم برای 22 بهمن خبر خوبی در این رابطه به مردم بدهیم و تا پایان سال این سهام آزاد و ارزشگذاری شود و مردم مالک واقعی آن شوند.


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود ارزش هر برگه سهام عدالت بعد از آزادسازی سهام عدالت حدودا بین یک تا یک و نیم میلیون تومان است که بر این اساس ارزش سهام عدالت یک خانواده پنج نفره حدودا بین 5 تا 7.5 میلیون تومان می شود.
 
کد مطلب: 4288
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *