۰

دست انداز عراق سر راه صادرات لبنیات ایران

شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۰
اخبار تجارت :تحقق ­پیش بینی صادرات یک میلیارد دلاری لبنیات به عراق با افزایش ۵۰ درصدی تعرفه از سوی دولت این کشور با مشکل مواجه شده است.
دست انداز عراق سر راه صادرات لبنیات ایران
به گزارش اخبار تجارت  به نقل ازمهر  صداوسیما، کاوه زرگران، دبیرکل کانون انجمن صنایع غذایی ایران با اعلام این خبر افزود: در شش ماه گذشته صادرات لبنیات به عراق به ۵۰۰ میلیون دلار رسید و پیش بینی می کردیم تا پایان سال به رکورد یک میلیادر دلار دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: متاسفانه بدلیل مشکلاتی در دو ماه گذشته و افزایش تعرفه واردات لبنیات تا ۵۰ درصد از سوی دولت مرکزی دست یابی به این رکورد صادراتی دشوار شده است.

وی با اشاره به ضرورت حل این مشکل از سوی دولت گفت: دولت باید از طریق سیاسی و انجام رایزنی ها در جهت رفع این مانع اقدام کند.

دبیرکل کانون انجمن صنایع غذایی ایران همچنین با اشاره به رشد صادرات آرد به کشور عراق افزود: با وجود آنکه بیش از ۹۹ درصد سهم یک میلیون و پنجاه هزار تنی آرد عراق از سوی ترکیه تامین می شود اما با توجه به ظرفیت در حوزه گندم شرکت های ایرانی گام های خوبی را برداشتند.
کاوه زرگران بازار عراق را دارای ظرفیت های بسیاری برشمرد و تصریح کرد:یکی از مشکلات تجار ایرانی مربوط به قوانین عبور موقت کالا است که از سوی کشور ما سخت گیری می شود و به زیان صادرات است.

وی خاطر نشان کرد:این مشکل باید در تعاملات بین گمرک و وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت برطرف شود تا شرکت های ایرانی بدون دغدغه به صادرات بپردازند.
کد مطلب: 3973
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *