۰

چین ۸۳.۷ میلیارد دلار در بخش انرژی آمریکا سرمایه‌گذاری می‌کند

پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۱
اخبار تجارت :شرکت سرمایه‌گذاری انرژی چین، تفاهم‌نامه همکاری‌ای برای سرمایه‌گذاری ۸۳.۷ میلیارد دلاری در پروژه‌های گاز شیل، تولید برق و محصولات شیمیایی در ویرجینیای غربی امضا کرده است.
چین ۸۳.۷ میلیارد دلار در بخش انرژی آمریکا سرمایه‌گذاری می‌کند
 
به گزارش اخبار  تجارت به نقل از مهر رویترز، دپارتمان تجارت آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کرد شرکت سرمایه‌گذاری انرژی چین، بزرگترین شرکت برق دنیا طبق ارزش دارایی‌ها،   تفاهم‌نامه همکاری‌ای برای سرمایه‌گذاری ۸۳.۷ میلیارد دلاری در پروژه‌های گاز شیل، تولید برق و محصولات شیمیایی در ویرجینیای غربی امضا کرده است.

این تفاهم‌نامه همکاری به عنوان بخشی از دیدار دولت ترامپ از چین صورت گرفته است.
این اولین سرمایه‌گذاری خارجی این شرکت جدید انرژی می‌باشد که از ادغام گروه شنهائو، بزرگترین تولیدکننده زغال‌سنگ چین، و گروه گودیان چین، یکی از ۵ شرکت بزرگ خدماتی (آب و برق و گاز) چین، به وجود آمده است.

این توافق همچنین بر جاه‌طلبی شرکت سرمایه‌گذاری انرژی چین برای تنوع‌دهی به تجارت خود با بخش‌های گاز و پالایشگاهی، تاکید می‌کند.
در بیانیه مربوطه آمده است که سرمایه‌گذاری ذکر شده در طول یک دوره ۲۰ ساله پروژه‌های تولید برق، تولیدات مواد شیمیایی و پروژه‌های مربوط به ذخایر زیرزمینی گاز طبیعی در ویرجینیای غربی را در بر می‌گیرد.
کد مطلب: 3647
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *