۰

سهام آسیا از بالاترین مقدار یک دهه خود فرو نشست

جمعه ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۰
اخبار تجارت:به دنبال انتشار داده‌های اقتصادی چین که خیلی کمتر از انتظار بازار بود سهام آسیایی از بالاترین میزان ۱۰ ساله خود اندکی کاهش یافت.
سهام آسیا از بالاترین مقدار یک دهه خود فرو نشست
به گزارش اخبار تجارت به نقل از مهر رویترز، در پایان معاملات روز پنج‌شنبه بازارهای جهانی به دنبال انتشار داده‌های اقتصادی چین که خیلی کمتر از انتظار بازار بود سهام آسیایی از بالاترین میزان ۱۰ ساله خود اندکی کاهش یافت، درحالی‌که دلار قبل از اعلام داده‌های تورم آمریکا که قرار است اواخر امروز انجام شود، روند افزایش قیمت خود را متوقف کرد و ثابت ماند.
در چین سرمایه‌گذاری در دارایی‌های ثابت، تولید کارخانجات و فروش خرده‌فروشان، کمتر از حد انتظار رشد کرد و این دیدگاه را تقویت کرد که دومین اقتصاد بزرگ جهان به تدریج در مواجهه با افزایش هزینه‌های وام‌گیری تب‌وتاب خود را از دست می‌دهد. اما با این همه تحلیل‌گران همچنان معتقد نیستند که این کشور با ریسک کند شدن شدید رشد اقتصادی مواجه شود.
دلار استرالیا که معمولا به عنوان پول واسطه جاری در تجارت‌های مربوط به چین مورد استفاده قرار می‌گیرد اندکی از سود خود را بعد از انتشار داده‌های چین از دست داد اما همچنان بعد از گزارش بسیار فراتر از حد انتظار اشتغال ۰.۳ درصد رشد کرد.
شاخص گسترده آسیا-اقیانوسیه خارج از ژاپن ام‌اس‌سی‌آی، پس از این که چهارشنبه به بالاترین میزان خود از سال ۲۰۰۷ تا کنون رسید، دیروز با ۰.۱ درصد کاهش روبرو شد.  
نیکی ژاپن و همچنین سهام استرالیا هردو ۰.۲ درصد افت کردند اما سهام کره‌جنوبی با ۰.۱ درصد افزایش روبرو شد.
شاخص دلار که معیاری در برابر ۶ پول مهم است، پس از این که در معاملات چهارشنبه شب به بالاترین میزان خود از ۵ سپتامبر (۹۲.۵۳۰) رسید روز پنج شنبه با اندکی کاهش به ۹۲.۴۵۲ رسید و همچنان قدرتمند باقی ماند.
کد مطلب: 2821
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *