۰
با دیدار وزرای اقتصادی دو کشور کلید خورد؛

مذاکره مقامات ترکیه برای کسب سهم از بازار قطر

شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۱
اخبار تجارت : کمتر از دو هفته از اعمال تحریم‌ها علیه قطر، مقامات ترکیه برای کسب سهمی مناسب از بازار این کشور رایزنی‌های رسمی خود را کلید زدند؛ در گام اول وزیر اقتصاد ترکیه با همتای قطری خود دیدار کرد.
مذاکره مقامات ترکیه برای کسب سهم از بازار قطر
به گزارش اخبار تجارت به نقل از مهر ، خبرگزاری آناتولی ترکیه خبر داد که نهاد زیبکچی، وزیر اقتصاد ترکیه با احمد بن جاسم همتای قطری خود دیدار کرده و در زمینه گسترش همکاری های دوجانبه میان دو کشور گفتگو کردند. در این دیدار دو طرف در مورد روند تسریع نیازهای قطر نیز به توافق رسیدند.
زیبکچی پس از دیدار با همتای قطری خود در گفتگو با خبرنگار آناتولی از ارسال مواد غذایی مورد نیاز قطر دریک هفته اخیر خبر داده و تاکید کرد که این روند ادامه می یابد.
وی با بیان اینکه این مواد غذایی از ترکیه با هواپیماهای باری به قطر تحویل داده شده است، گفت: در حال حاضر استفاده از راه های دیگر مانند دریا و زمین برای رساندن نیازها نیز مورد بحث بوده و ما در ارتباط با مسائل لجستیکی هم صحبت کردیم.  
وزیر اقتصاد ترکیه با اشاره به اینکه طرف قطری از همکاری های ترکیه ابراز خرسندی می کند، خاطر نشان کرد: ما به راحتی قادر به تامین محصولات مورد نیاز سوپر مارکت ها و مردم قطر هستیم. آنها همچنین از کیفیت این محصولات هم بسیار راضی اند. در این نشست همه نوع همکاری مورد بحث قرار گرفت. شرکت های مان نیز با همدیگر هماهنگی دارند. پیش از این نیز یک همکاری دو جانبه با قطر داشتیم.  
گفتنی است مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه و نهاد زیبکچی، وزیر اقتصاد ترکیه در فرودگاه بین‌المللی دوحه (فرودگاه قدیم) در قطر که برای انجام دیدارهای رسمی وارد این کشور شدند، از سوی فکرت اوزر، سفیر ترکیه در دوحه، ابراهیم فحری، رئیس اداره پروتکل وزارت امور خارجه قطر و برخی مقامات رسمی این کشور مورد استقبال قرار گرفتند.
کد مطلب: 2036
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *