۰

کره‌ای‌ها سرگرم ساخت شاسی بلند برقی

سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۹
اخبار تجارت: شرکت هیوندای موتور کره جنوبی سرگرم طراحی نخستین پلتفرم ویژه خودروهای برقی است و سال آینده اولین شاسی‌بلند برقی خود را عرضه می‌کند.
کره‌ای‌ها سرگرم ساخت شاسی بلند برقی
به گزارش پایگاه خبری اخبار تجارت به نقل از ایسنا، لی کی سانگ، مسئول بخش خودروهای سبز هیوندای و کیا اظهار کرده است در حالیکه طراحی این پلتفرم به این زودی کامل نخواهد شد، هیوندای موتور و شرکت تابعه اش کیا، قصد دارند سال آینده شاسی بلندهای برقی کوچکی را بر مبنای پلتفرمهای کنونی عرضه کنند.

وی با اشاره به تقاضای قوی برای خودروهای شاسی بلند، گفت: هیوندای سال آینده یک شاسی بلند برقی عرضه خواهد کرد و پس از آن کیا هم یک مدل مشابه عرضه می کند.

به گفته وی، مدلهای ساب کامپکت یا کامپکت با هر بار شارژ می توانند بیش از ۳۰۰ کیلومتر را طی کنند که در مقایسه با مدلهای مشابهی که از سوی رقیبان عرضه شده اند، رقابتی‌تر به شمار می روند.

هیوندای اعلام کرده قصد دارد پس از عرضه نوع پلاگین هیبریدی یک مدل جنسیس در سال ۲۰۱۹،  یک خودروی برقی لوکس جدید تحت برند جنسیس در سال ۲۰۲۱ عرضه کند.

ساخت یک پلتفرم جداگانه، تلاش جدی هیوندای برای حضور در بخش خودروهای برقی را نشان می دهد در حالیکه این شرکت مدتها تحت تاثیر خودروهای پیل سوختی رقیبانش قرار داشت. این تغییر نظر منعکس کننده فشار شدید سرمایه گذاران برای رقابت جدی‌تر در بازار خودروهای برقی است.

تحلیلگران می گویند هیوندای برای موفقیت در بخش خودروی برقی، چاره ای به جز ساخت پلتفرمهای خودروی برقی جداگانه ندارد.

بر اساس گزارش رویترز، مقررات سخت گیرانه برای اقتصاد سوخت و آلایندگی در آمریکا، اروپا و چین خودروسازان را ناچار کرده با وجود کاهش قیمتهای نفت، برای طراحی خودروهایی که مصرف سوخت بهینه‌تری دارند، تلاش جدی‌تری به خرج دهند.
کد مطلب: 1439
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *