۰

افزایش علاقه‌مندی جوانان به کسب مهارتهای شغلی

شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۹
اخبار تجارت:مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران می‌گوید: در چند سال گذشته رویکرد جوانان به کسب مهارتهای شغلی از طریق آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بیشتر شده است.
افزایش علاقه‌مندی جوانان به کسب مهارتهای شغلی
اخبار تجارت به نقل از ایسنا مجید تهرانیان در گفت‌وگو عدم تناسب آموزش‌ها با نیاز بازار کار را در بیکاری جوانان تاثیرگذار دانست و افزود: برای ارتقای سطح کیفی آموزشها، درصدد هستیم تا انگیزه کارآموزان را برای کسب مهارت و انگیزه کارفرمایان را برای جذب کارآموزان به بازار کار افزایش ‌دهیم.
وی با بیان اینکه ۳۰ درصد کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای را دانشجویان فارغ‌التحصیل تشکیل می‌دهند، افزود: در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای بیش از ۲۰۰۰ استاندارد شغلی وجود دارد که در تهران حدود ۷۰۰ عنوان مهارت شغلی آموزش داده می‌شود و از این میزان مهارت شغلی، ۵۷۰ عنوان در بخش خصوصی و دیگر مهارتها در بخش دولتی است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با اشاره به فعالیت ۲۴۰ کارگاه آموزشی در ۲۷ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران گفت: استان تهران با داشتن ۲۷ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سالانه نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر از کارآموزان داوطلب را مورد آموزش قرار می‌دهد.

تهرانیان درباره دوره‌های آموزش مهارتی و فنی و حرفه‌ای و مدت زمان آن اظهار کرد: این دوره‌ها از یک ماهه و ۴۵ روزه تا شش ماهه است و کارآموزان پس از گذراندن دوره‌ها، موفق به کسب گواهی مهارتی می‌شوند.
وی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای را از جمله مراجع تایید صلاحیت افراد برای حضور در بازار کار ذکر کرد و گفت: بخش اعظمی از دانش آموختگان برای تکمیل مهارتهای عملی خود به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مراجعه می‌کنند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در پایان بر لزوم هدفمندی آموزشهای مهارتی تاکید وخاطرنشان کرد: به منظور بالا بردن کیفیت آموزشی و نزدیک کردن آموزش‌های مهارتی به استانداردهای بین‌المللی، مفاد آموزشی و مهارتی این دوره‌ها بر اساس نیاز متقاضیان تشکیل شده است.
کد مطلب: 1232
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *